Dětské nemoci

17.05.2009 21:32

 

https://www.malypacient.cz/zardenky

dětské nemoci

Vaše dítě má rýmu. Nebo kašle. Případně obojí najednou. Horečku ani zvýšenou teplotu nemá, nic ho nebolí, návštěva lékaře se vám zdá zbytečná... V nadcházejícím podzimním období bývají děti nachlazené poměrně často, obzvlášť když navštěvují předškolní či školní zařízení, kde je velká koncentrace dětí. Jak si tedy s nachlazením poradit bez chemických léčiv, co nejpřirozeněji?

 

 

 

 V tomto období by děti měly přijímat hodně vitamínu C, a to i preventivně. V praxi to znamená konzumovat pomeranče, brokolici, brambory, černý rybíz (mražený nebo kompotovaný), papriky, kapustu, šípkový čaj, ...

  • Pokud má vaše dítě kašel, rýmu nebo obojí, je velmi účinné zabalit do kapesníku (jako do ranečku) na kostičky nakrájenou syrovou cibuli a takto připravený raneček, který musí být velmi pevně zavázaný, připevnit v bezprostřední blízkosti jeho postele. Každý večer je nutné cibuli vyměnit za čerstvou.

  • Na kašel se opět hodí cibule, a to namočená do medu. Nadrobno nakrájenou cibuli zalijte medem a nechte dostatečnou dobu louhovat. Med po určité době jaksi více zkapalní a nasákne do sebe chuť a vůni cibule. Dětem se podává samozřejmě jen med, a to po lžičkách, jako velmi účinný a chutný sirup.

  • Účinným prvkem proti nachlazení je zinek. Pokud vašim dětem chutnají dýňová semínka, dejte jim je občas chroupat. Je to lahodný a přírodní zdroj zinku.

  • To, že by děti neměly jít do dětského kolektivu, když jsou nachlazené, asi ani nemusím psát. Doma je dobré hodně odpočívat. Je jasné, že děti, kterým je jinak celkem dobře, neudržíme v posteli. Měli bychom se ale snažit o klidný režim, tedy spíše statické hry. Prohlížení knížek, čtení pohádek, hraní karet, ale i jiných společenských her, to jsou činnosti vhodné pro dítě, které bojuje s virovou infekcí. Děti, které jinak po obědě nespávají, by měly alespoň ulehnout do postele a opravdu si odpočinout. Pokud usnou, je to velké plus.

  • Pobyt venku není zapovězen. Nemá-li dítě horečku nebo ho netrápí bolesti, není důvod, proč nejít ven.

  • Pokud dítě nebude mít během nemoci chuť k jídlu, zkuste mu nabídnout slepičí vývar. Je velmi posilující a většinou dětmi dobře přijímaný.

     


Tvorba webových stránek zdarma Webnode